Wypełnij ankietę

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.”
Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania "Wsparcie dla rozwoju lokalnego w ramach inicjatywy LEADER"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Celem operacji jest sprawne wdrażanie LSR, w tym realizacja Planu Komunikacji.
Przewidywany wynik operacji: finansowy postęp we wdrażaniu LSR.
Instytucja Zarządzająca- Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi

AKTUALNOŚCI « Powrót


WYNIKI OCENY WNIOSKÓW PRZYJETYCH W RAMACH NABORU NR 1/2016; 2/2016; 3/2016 oraz 5/2016

2016-11-25 14:58

Szanowni Panstwo poniżej prezentujemy listy operacji zgodnych i nie zgodnych z ogloszeniem o naborze, programem oraz LSR  "Cieszyńska Kraina" dla naborów nr 1/2016; 2/2016;3/2016 oraz 5/2016 wraz z listami operacji wybranych i niewybranych do dofinansowania w ramach naborów nr 1/2016; 2/2016;3/2016 oraz 5/2016.

Poniżej prezentujemy procedurę wnoszenia protestu od decyzji Rady LGD.

Wnoszenie protestów

1) Prawo do wnoszenia protestów przysługuje wnioskodawcom, których operacja nie została wybrana z uwagi na:

a) brak zgodności z LSR,

b) nieterminowe złożenie wniosku,

c) brak zgodności z zakresem tematycznym,

d) nieuzyskanie minimalnej liczby punktów w kryteriach wyboru ze wszystkich kryteriów,

e) pozycję na liście plasującą wniosek poza limitem środków ogłoszonych w konkursie.

2) Protest pozostawia się bez rozpatrzenia, jeżeli mimo prawidłowego pouczenia o prawie i sposobie jego wniesienia:

a) został wniesiony po terminie,

b) został wniesiony przez podmiot wykluczony z możliwości otrzymania wsparcia,

c) nie wskazuje kryteriów wyboru operacji, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza, lub w jakim zakresie wnioskodawca, nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR oraz uzasadnienia, o czym wnioskodawca jest informowany na piśmie przez LGD, a informacja ta zawiera pouczenie o możliwości wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

3) Wnioskodawcy przysługuje także prawo do wniesienia protestu w przypadku gdy operacja została wybrana, ale nie mieści się w limicie środków wskazanych w ogłoszeniu o naborze, ale tylko w sytuacji gdy nie jest to jedyny powód niewybrania operacji do finansowania.

4) Wnioskodawcy nie przysługuje prawo wniesienia protestu jeśli jedynym powodem jest fakt, że operacja została wybrana, ale nie mieści się w limicie środków wskazanych w ogłoszeniu o naborze.

5) Pismo informujące wnioskodawcę o możliwości wniesienia protestu zawiera:

a) termin do którego należy złożyć protest,

b) wskazanie, że protest wnoszony jest do Zarządu Województwa Śląskiego za pośrednictwem Stowarzyszenia LGD „Cieszyńska Kraina” z podaniem adresów obu podmiotów,

c) wymogi formalne – protest musi być złożony w formie pisemnej i zawierać:

- oznaczenie zarządu województwa właściwego do rozpatrzenia protestu,

- oznaczenie wnioskodawcy,

-numer WOPP

-wskazanie kryteriów wyboru operacji, z których oceną wnioskodawca się nie zgadza lub wskazanie w jakim zakresie wnioskodawca nie zgadza się z negatywną oceną zgodności operacji z LSR oraz uzasadnienie stanowiska wnioskodawcy,

- wskazanie zarzutów o charakterze proceduralnym w zakresie przeprowadzonej oceny jeżeli zdaniem wnioskodawcy naruszenia takie miały miejsce, wraz z uzasadnieniem,

- podpis wnioskodawcy albo pełnomocnika lub osoby upoważnionej do jego reprezentowania (z załączeniem oryginału dokumentu poświadczającego umocowanie takiej osoby do reprezentowania)

6) W przypadku stwierdzenia, że wniesiony protest zawiera błędy formalne, LGD wzywa wnioskodawcę droga mailową (z opcja potwierdzenia otrzymania wiadomości) do jego uzupełnienia lub poprawy oczywistych omyłek w terminie 7 dni, licząc od dnia otrzymania wezwania, pod rygorem pozostawienia protestu bez rozpatrzenia.

7) Uzupełnienie protestu może nastąpić wyłącznie w zakresie:

a) oznaczenia zarządu województwa właściwego dla rozpatrzenia protestu,

b) oznaczenia wnioskodawcy,

c) numeru WOPP,

d) podpisu wnioskodawcy albo pełnomocnika lub osoby upoważnionej

8) Wezwanie do uzupełnienia protestu wstrzymuje bieg terminu na weryfikację wyników wyboru operacji przez Radę.

9) LGD niezwłocznie informuje zarząd województwa o wniesionym proteście

10) Procedura protestu nie wstrzymuje dalszego postępowania z operacjami wybranymi do udzielenia pomocy, w tym przekazania wniosków przez LGD do zarządu województwa.

11) W przypadku uwzględnienia protestu przez zarząd województwa może on ponownie przekazać sprawę do LGD w celu przeprowadzenia ponownej oceny operacji, jeżeli stwierdzi, że doszło do naruszeń obowiązujących procedur i konieczny do wyjaśnienia zakres sprawy ma istotny wpływ na wynik oceny, informując wnioskodawcę na piśmie o przekazaniu sprawy.

12) Ponowna ocena operacji polega na powtórnej weryfikacji operacji w zakresie kryteriów i zarzutów podnoszonych w proteście.

13) Członkowie Rady, którzy zostali wykluczeni z wyboru operacji, nie biorą udziału również w ponownej ocenie.

14) Jeżeli protest dotyczy zarzutów o charakterze proceduralnym oraz zagadnienia z pkt 1 lit. a-c, członkowie Rady na podstawie obowiązujących dokumentów i wytycznych formułują wyjaśnienia do protokołu. Prowadzący posiedzenie przeprowadza głosowanie poprzez podniesienie ręki czy Rada zgadza się ze wskazanymi zarzutami i odnotowuje wynik głosowania w protokole.

15) Jeżeli protest dotyczy elementów oceny wskazanej w pkt 1 lit. d-e, wówczas członkowie Rady głosują na kartach oceny zgodności operacji z kryteriami wyboru w tych zakresach, których protest dotyczy.

16) LGD informuje wnioskodawcę i zarząd województwa na piśmie o wyniku ponownej oceny i:

a) w przypadku pozytywnej ponownej oceny operacji umieszcza ją na liście operacji wybranych przez LGD w wyniku przeprowadzenia ponownej oceny;

b) w przypadku negatywnej ponownej oceny operacji do informacji dla wnioskodawcy załącza dodatkowo pouczenie o możliwości wniesienia skargi do sądu administracyjnego.

17) W przypadku gdy na jakimkolwiek etapie postępowania w zakresie rozstrzygania protestu zostanie wyczerpany limit wsparcia, przewidziany w umowie ramowej na realizację danego celu:

a) LGD lub ZW pozostawia go bez rozpatrzenia, informując o tym na piśmie wnioskodawcę, pouczając jednocześnie o możliwości wniesienia skargi do sądu administracyjnego;

b) sąd, uwzględniając skargę, stwierdza tylko, że ocena operacji została przeprowadzona w sposób naruszający prawo, i nie przekazuje sprawy do ponownego rozpatrzenia.

Wybór operacji do dofinansowania – w ramach złożonych protestów

1) Rada w terminie 14 dni od dnia otrzymania protestu, z zastrzeżeniem ppkt. 7), weryfikuje wyniki dokonanej przez siebie oceny operacji w zakresie określonym w proteście.

2) W wyniku przeprowadzenia ponownej weryfikacji operacji Rada:

a) dokonuje zmiany podjętej decyzji, co skutkuje skierowaniem operacji do właściwego etapu oceny albo umieszczeniem jej na liście operacji wybranych w wyniku przeprowadzenia procedury protestu i informuje o tym wnioskodawcę droga mailową albo

b) kieruje protest wraz z otrzymaną od wnioskodawcy dokumentacją do zarządu województwa, załączając do niego stanowisko dotyczące braku podstaw do zmiany podjętego rozstrzygnięcia oraz informuje o tym wnioskodawcę droga mailową (z opcją potwierdzenia odbioru) oraz oryginał pisma listem poleconym za zwrotnym potwierdzeniem odbioru.

3) Po rozpatrzeniu protestów Rada podejmuje uchwały o wybraniu lub nie wybraniu operacji do finansowania, której treść zawiera:

a) informację o wnioskodawcy (numer wniosku, imię i nazwisko lub nazwę wnioskodawcy),

b) numer identyfikacyjny nadany zgodnie z ustawą z dnia 18.12.2003 o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych,

c) tytuł operacji zgodny z tytułem podanym na wniosku,

d) kwotę pomocy o jaką ubiegał się wnioskodawca zgodną z kwotą podaną we wniosku,

e) informację o decyzji OD w sprawie zgodności lub braku zgodności operacji z LSR,

f) informację o finansowaniu lub nie finansowaniu realizacji operacji,

g) kwotę wsparcia ustaloną dla operacji,

h) wyniki głosowania w sprawie oceny operacji według lokalnych kryteriów wyboru, uwzględniające odwołania i sporządzoną na tej podstawie listę rankingową operacji,

i) dostępność środków LGD na poszczególne typy operacji.

 



Załączniki:

 korekra techniczna listy wybranych nabór nr 5-2016.pdf  nabór nr 5/2016 operacje zgodne i nie zgodne  nabór nr 5/2016 operacje wybrane i nie wybrane  nabór nr 3/2016 operacje zgodne i nie zgodne  nabór nr 3/2016 operacje wybrane i nie wybrane  nabór nr 2/2016 operacje zgodne i nie zgodne  nabór nr 2/2016 operacje wybrane i nie wybrane  nabór nr 1/2016 operacje wybrane i nie wybrane  nabór nr 1/2016 operacje zgodne i nie zgodne

« powrót

Mapa projektów LEADER
PROW 2014-2020

mapka_pointer Cieszyńska Kraina Brenna Goleszów Dębowiec Skoczów Hażlach Zebrzydowice Strumień Chybie Ustroń Wisła Istebna Szczyrk


Mapa projektów LEADER
PROW 2007-2013

old_mapka_pointer Cieszyńska Kraina Brenna Goleszów Dębowiec Skoczów Hażlach Zebrzydowice Strumień Chybie

Statystyka

Wszystkich odwiedzin: 1341800
Dzisiaj: 97
W tym tygodniu: 653
W miesiącu: 5626